Szczegółowe wskazówki jak do nas dojechać

 


        Drodzy Goście, zanim wyruszycie w drogę na Warmię i Mazury przeczytajcie proszę te wskazówki dotyczące dojazdu do Kolonii Mazurskiej Mierki.

          Dom znajduje się na kolonii Mierek, w lesie 4 kilometry od wsi. Jadąc od strony Olsztynka, najlepiej kierować się na Szczytno. Pierwsza za Olsztynkiem jest wioska Mierki.

           Na początku wsi stoi kapliczka, pod którą w maju zbierają się mieszkanki Mierek i śpiewaja litanię do Najświętrzej Panienki.   Po drugiej stronie drogi, mierkowskie pszczoły gromadzą w ulach miód, który podajemy na śniadanie. Dalej stara szkoła, cmentarz poległych w walkach pierwszej wojny niemieckich i rosyjskich żołnierzy. Domy i stodoły pokryte czerwoną dachówką, pamiętające poprzednich gospodarzy, sklep po środku wioski, w którym warto zatrzymać się na ostatnie zakupy ( właściciele w razie potrzeby wskażą dalej drogę :)

          I kończy się wieś. I zaczynają się pola. Już widać las, tu zaczyna się Puszcza Napiwodzko – Ramucka, rozległy kompleks leśny, który rozciąga się aż po Szczytno, Nidzicę, Pasym i Olsztyn. Po prawej stronie mijamy ostatnie gospodarstwo w Mierkach.

         Skręcamy w leśną drogę, w lewo. Pomocna będzie strzałka Prywatna Wieś Dąbrowszczyzna, to nasi sąsiedzi, jedyna w Polsce prywatna wieś, w której można zatrzymać się na parę dni albo osiąść na stałe. Asfaltowa droga prowadzi przez las.  Po ok 500 metrach asfalt odchodzi w prawo na tyły słynnego kiedyś ośrodka rządowego Kormoran, obecnie hotel z basenem oferuje pokoje z widokiem na jezioro – tam tym razem nie jedziemy. W lewo prowadzi leśna droga do Prywatnej wsi Dąbrowszczyzna – tam tym razem nie jedziemy. Jedziemy prosto, piaszczystą drogą!!! Jeszcze 700 metrów. Jeszcze jedna leśna droga odchodzi w lewo – tam nie jedziemy. Kilka ścieżek wydeptanych przez jelenie, dziki, zające i łosie odchodzi w prawo i w lewo ale Wy Drodzy Goście jedziecie cały czas prosto!!! Wspinając się po piaszczystej drodze jeszcze parę metrów i … w dół po betonowych płytach i za chwilę zjazd w lewo. To już Kolonia Mazurska Mierki.

        Uwaga!!! Powyższy opis dotyczy oczywiście dojazdu latem. Zimową porą, podpowiedzi „asfalt”, „piaszczysta droga”, „betonowe płyty” znikają pod grubą warstwą śniegu :)

         Do zobaczenia Danka Zlasu  

Posted on under Aktualności tagged , , ,

Comments are closed.