Idea

Kolonia Mazurska w zamyśle, miała być miejscem, w którym można zwolnić, zatrzymać się w pędzie cywilizacyjnym. Dom miał stanąć w lesie, daleko od innych siedzib, z wodą ze studni, daleko od asfaltu, blisko natury. Miał nawiązywać do architektury regionu, z naturalnych materiałów: drewna, kamieni, odzyskanej ze starego domu ceglanej dachówki.

Miejsce, ekologiczne, w którym można żyć przy bardzo małym wykorzystaniu energii z zewnątrz. Miał być miejscem przyjaznym dla zwierząt, tych hodowlanych i tych, które mieszkały tu w lesie przed nami. Miał być miejscem przyjaznym dla ludzi, którzy myślą podobnie. Udało się.

Dla wielu naszych Gości, takie podejście jest oczywiste, odnajdują się tu znakomicie, przyjeżdżają ze świadomością czym jest gospodarstwo agroturystyczne, lubią i szanują zwierzęta, szanują przestrzenie domu i nasze.

Jest część Gości, zdziwiona jak można żyć poza miastem, bez sąsiadów, jak można żyć bez telewizorów. Niektórzy dziwią się, że to prywatny dom w którym mieszkają właściciele. Jeszcze inni rezygnują jeszcze przed przyjazdem, martwiąc się, że samochód nie pojedzie po leśnej drodze.

Kolonia Mazurska to agroturystyka na Mazurach, mieszanka rolnictwa i turystyki, wypoczynek w warunkach WIEJSKICH (leśnych :)) blisko natury, w domu Gospodarza, który tu mieszka, pracuje, żyje.

Zwierzęta mogą przebywać w domu. Psy maja sierść. Koty mają sierść, Konie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne tam gdzie aktualnie stoją.

Naszymi Gośćmi są dzieci i dorośli. Nie mamy udogodnień dla maluszków do 3 roku życia.

Można w siedlisku zamieszkać, jeść wspólne śniadania, dzielić przestrzeń z innymi Gośćmi. Odpoczynek u nas to spacery po lesie, kąpiele w jeziorze, książka w hamaku, wędkarstwo, obcowanie ze zwierzętami a dla chętnych, tych którzy usiedzieć bezczynnie nie mogą, uczestnictwo w pracach w gospodarstwie (w lipcu robimy pyszne wino porzeczkowe 😉 Gdyby ktoś chciał nam pomóc serdecznie zapraszamy 🙂