Idea

Kolonia Mazurska w zamyśle, miała być miejscem, w którym można zwolnić, zatrzymać się w pędzie cywilizacyjnym. Dom miał stanąć w lesie, daleko od innych siedzib, z wodą ze studni, daleko od asfaltu i betonów. Miał nawiązywać do architektury regionu, z naturalnych materiałów: drewna, kamieni, odzyskanej ze starego domu ceglanej dachówki.

Samowystarczalne miejsce, w którym można żyć przy bardzo małym wykorzystaniu energii z zewnątrz. Miał być miejscem przyjaznym dla zwierząt, tych hodowlanych i tych, które mieszkały tu w lesie przed nami. Miał być miejscem przyjaznym dla ludzi, którzy myślą podobnie. Udało się.

Dla wielu naszych Gości, takie podejście jest oczywiste, odnajdują się tu znakomicie, uważają nawet, że zasięg w komórce i gorąca woda pod prysznicem to zbytek w tym miejscu.

Inni są zdziwieni jak można żyć poza miastem, bez sąsiadów, jak można żyć bez telewizorów, Jeszcze inni rezygnują przed przyjazdem, martwiąc się o dobrostan swojego samochodu na wakacjach.

Kolonia Mazurska to agroturystyka na Mazurach, mieszanka rolnictwa i turystyki, wypoczynek w warunkach wiejskich (leśnych 🙂 blisko natury w domu Gospodarza, który tu mieszka, pracuje, żyje.

Można w siedlisku zamieszkać, jeść wspólne posiłki, dzielić przestrzeń z innymi Gośćmi. Odpoczynek u nas to spacery po lesie, kąpiele w jeziorze, książka w hamaku, wędkarstwo, obcowanie ze zwierzętami a dla chętnych co usiedzieć bezczynnie nie mogą uczestnictwo w codziennych pracach w gospodarstwie. Gdyby ktoś chciał nam pomóc serdecznie zapraszamy 🙂